NACİ CANSUN

NBA Avrupa eski başkan yardımcısı & HUMA CEO

Spor sektöründe 30 yılı aşan macerası sırasında, 1998 yılında dünyanın en büyük spor ajansı IMG’nin Türkiye haklarını alarak Kamera Spor’u kurdu. 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olan futbol Milli Takımı dahil Türkiye’deki çoğu kulübün yayın, reklam ve sponsorluk haklarını yönetti.

2005 yılında New Corporation ülke direktörü olan Naci Cansun, FoxTV’nin kuruluşunda aktif olarak yer aldı. 2010 yılında NBA bölge direktörü olarak çalışmaya başladı ve bu süreçte Boston Celtics, Oklahoma City Thunder, San Antonio Spurs gibi dev taklımların Türkiye’ye gelmesini sağladı.

2014 yılında NBA Avrupa iş geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcı olarak NBA Londra ofisine atandı. Jr.NBA ve NBA Academy programlarının küresel olarak gelişiminde aktif rol oynayan Naci Cansun, Avrupa çapında çocuklar ve gençler için NBA adına birçok kamp, okul ve turnuva etkinliği düzenledi.

Kurucularından olduğu Türkiye Spor Gönüllüleri Derneği, yarattığı “Ludus : Hareket Edelim, Eğlenelim” projesiyle Avrupa Birliği Erasmus fonu aldı. Naci Cansun hali hazırda, “Okul öncesi çocuklara yönelik Fiziksel Eğitim Müfredatı” gelişimi için aralarında Padova, Hacettepe, Bratislava gibi üniversitelerin de yer aldığı geniş bir grupla çalışmalar yürütüyor.