Prof. Dr. MURAT BAŞ

Acıbadem Üniversitesi Diyetetik Bölümü Başkanı

Prof. Dr. Murat Baş, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı.

1996 yılında İngiliz Hükümeti bursuyla 1 aylık süreyle İngiltere Oxford Brookes Üniversitesi'nde eğitim gördü. 1997 yılında Yüksek Lisans ve 2002 yılında Doktora derecelerini aldı.

1999 yılında Başkent Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2003 yılında Yardımcı Doçent ve 2006 yılında Doçent ünvanı aldı. 30 Temmuz 2011 tarihinde ise Profesör oldu.

2013 yılında Acıbadem Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü kurdu. Halen Acıbadem Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Bugüne kadar ilgi gören birçok kitabı yayınlanan Prof. Dr. Murat Baş, 2019’da yayınlanan “Yaşan Dediğin 9 Metre” adlı son kitabıyla gündemde yer almaktadır.