Uzm. Dyt. GİZEM ŞEBER

Uzman Diyetisyen

2007’de Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden dördüncülükle mezun olan Gizem Şeber, 2006’da, Erasmus bursuyla gittiği Oxford Brookes Üniversitesi’nde bir eğitim dönemini üstün başarıyla tamamlamıştır. İngiltere’deki eğitimi süresince üniversitedeki Glisemik İndeks bilimsel çalışmalarında çalışmıştır. 

Gizem Şeber, 2009’da ICF onaylı Yaşam Koçu, 2014’teyse Yaşam Koçluğu Eğitimcisi olmuştur. 2015’te Hanna Nita Schler tarafından verilen “Gestalt Uygulayıcı” eğitimi, 2017’de “Gestalt Bakış Açısı ile Kişilik Tipleri” programını ve 2019’da “Gestalt Bakış Açısıyla İlişkisel Yetkinlik” programlarını tamamlamıştır.

2017’de GAPS Diyeti ve GENTEST Diyeti eğitimlerini tamamlayarak GAPS ve GENTEST Uygulayıcısı olmuştur. 2019’da Türkiye Futbol Federasyonu “Futbolcu Beslenmesi” programını başarıyla tamamlayarak TFF lisanslı Sporcu Diyetisyeni olmuştur. Gizem Şeber, yüksek lisansını Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır.

Gizem ŞEBER, İngiltere ve Türkiye’de sağlıklı beslenme, psikoloji, farkındalıkla ilgili seminer, kongre ve panellerde katılımcı ve konuşmacı olarak yer almış, birçok ulusal dergi ve gazetede uzman yazar ve televizyon programlarında uzman konuk olmuştur. 2010’da kendi ofisini açan uzman diyetisyen Gizem ŞEBER, Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.