Dyt. CANAN AKSOY

Diyetisyen

Eskişehir’de doğan Canan Aksoy, 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü bitirdi. 1996-2002 yılları arasında İstanbul’da Yeniköy ve Bahçelievler Nutraslim’de diyet danışmanlığı yaptı. Aynı yıllarda Metropolitan Diyaliz Merkezi’nde diyaliz hastalarının beslenmesi üzerine çalıştı. 

2003 yılında kişiye özel diyet danışmanlığı merkezini açan Aksoy, aynı zamanda 2003-2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi Vakfı Academic Hospital ve 2009-2010 yıllarında Şafak Hastaneleri Grubunda Klinik ve Poliklinik diyetisyeni olarak çalıştı. Her iki hastanede de, hasta, refakatçi ve personel menülerinin hazırlanması ve mutfak denetimi görevlerini yürütürken, gebelik ve çocuk beslenmesi, diyabet, obezite ve kardiyolojik hastalıklarda beslenme konularında hizmet verdi.

Canan Aksoy, 2007-2010 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği’nde diyetisyen olarak görev yaptı. Kişiye özel diyet danışmanlığı merkezinin yanında Banvit’e kurumsal danışmanlık sunmaya devam Aksoy, bugüne kadar aralarında UNO, Roche, Eker Gıda, TSKB gibi birçok şirkete kurumsal diyetisyenlik hizmeti vermiştir.

Yeme Bozuklukları Destek Derneği ve Sportif Rehabilitasyon Derneği’nin kurucu üyesi olan Canan Aksoy, aynı zamanda Türkiye Diyetisyenler Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği ve Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği’nin de üyesidir.