BAŞAK KARACA

Coca-Cola Pazarlama & Operasyon Direktörü

Galatasaray Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Siyaset Bilimi/Uluslararası İlişkiler çift anadal bölümlerinden yüksek onur derecesiyle mezun oldu.

Procter&Gamble’ın Amerika'daki merkezinde Global marka, inovasyon, patent, strateji ve iş geliştirmede çalıştı. Ardından İsviçre’deki merkezde, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'yı kapsayan bölgenin saç bakım ürünlerinden sorumlu Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. Türkiye'de, Ülker Çikolata Pazarlama Genel Müdürü olarak yöneticilik yaptı.

Yıldız Holdingin farklı bölümlerinde pazarlama, değer zinciri, strateji, iş geliştirme konularında üst düzey çalışmalar yaptı. Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak Ülker, Godiva, McVities’le birlikte tüm marka ve tüketici faaliyetlerine yön verdi. Sonraki süreçte ise, global ve yerel markalara Alametifarika reklam ajansı ile beraber ve bağımsız danışmanlık yaptı.

Başak şu anda Coca-Cola’da Türkiye Pazarlama ve Operasyon Direktörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Aşçılık bölümünde öğrenci, İspanyolca öğreniyor… 2 çocuk ve kedisiyle dolu bir de dünyası var.